Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://er.dduvs.edu.ua/handle/123456789/15634
Назва: Peculiarities of proving guilt of a tax violation commitment
Інші назви: Особливості доведення вини у вчиненні податкового правопорушення
Автори: Remez, Kateryna
Ремез, Катерина
Бібліографічний опис: Remez K. Peculiarities of proving guilt of a tax violation commitment / K. Remez // Scientific Bulletin of Dnipropetrovsk State University of Internal Affairs: Scientific Journal. - 2021. - Special Issue № 1 (113). - Р. 262-267.
Дата публікації: 2021
Видавництво: ДДУВС
Ключові слова: tax offense
guilt
administrative liability
податкове правопорушення
вина
адміністративна відповідальність
Короткий огляд (реферат): The article highlights the problems of defining the concept of "guilt" in a tax offense, which was introduced relatively recently, and therefore there is no established practice of law enforcement in this area. The author raises the issue of the need to be held liable for various types of liability for committing a tax offense in a certain order, for example, bringing to administrative responsibility must precede bringing to financial responsibility. The author also draws attention to the problem of the relationship between guilt and responsibility of officials of the legal entity and the legal entity itself and suggests solutions by introducing certain legislative changes. Attention is also drawn to the need to apply different standards of proof to certain types of tax offenses. Стаття присвячена аналізу запровадженої у 2020-2021 роках концепції притягнення до відповідальності платника податків за податкові правопорушення за умови доведеності його вини та розробці на цій основі пропозицій щодо вдосконалення правових механізмів притягнення платників податків до відповідальності. Розглянуто проблемні питання відсутності законодавчого визначення поняття «вина» та методів її встановлення та доведення у Податковому кодексі України, а також проблему співвідношення вини та відповідальності посадових осіб юридичної особи та власне юридичної особи, а також співіснування адміністративної та фінансової відповідальності за вчинення податкових правопорушень. Запропоновано ряд заходів щодо нормативно-правового вдосконалення механізму встановлення та доведення вини платника податків, необхідного для притягнення їх до відповідальності шляхом наділення додатковими повноваження органів податкової служби. Також автор звертає увагу на можливість запозичення норм кримінального права та процесу при розгляді справ про притягнення до адміністративної відповідальності за податкові правопорушення у частині зібрання доказів, представлення їх суду, надання їм оцінки, а також можливості захисту платника податків від пред’явлених звинувачень. Проаналізовано доцільність встановлення першочерговості судового розгляду справ про притягнення платників податків до адміністративної відповідальності, що має стати правовим підґрунтям для притягнення в подальшому до фінансової відповідальності, надання можливості пред’явлення регресних вимог, а також запропоновано застосовувати різні стандарти доказування до окремих видів податкових правопорушень. Автор також приділяє увагу можливості класифікації податкових правопорушень за принципом необхідності встановлення та доведення форми вини платника податків, акцентуючи увагу на необхідності дотримання балансу між значимістю порушення та його адмініструванням в процесі притягнення порушника до відповідальності.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http:// doi.org /10.31733/2078-3566-2021-5-262-267
https://er.dduvs.edu.ua/handle/123456789/15634
Розташовується у зібраннях:Scientific Bulletin of Dnipropetrovsk State University of Internal Affairs. - 2021. - Special Issue № 1 (113)
АСПІРАНТИ
Наукові статті
Наукові статті

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
49.pdf601,88 kBAdobe PDFЕскіз
Переглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.