Please use this identifier to cite or link to this item: https://er.dduvs.edu.ua/handle/123456789/10226
Title: Особливий режим досудового розслідування, судового розгляду в умовах воєнного, надзвичайного стану або у районі проведення антитерористичної операції чи заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації та/або інших держав проти України
Authors: Гловюк, І.В.
Тетерятник, Г.К.
Рогальська, В.В.
Завтур, В.А.
Citation: Гловюк І.В. Особливий режим досудового розслідування, судового розгляду в умовах воєнного, надзвичайного стану або у районі проведення антитерористичної операції чи заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації та/або інших держав проти України: науково-практичний коментар Розділу IX-1 Кримінального процесуального кодексу України (станом на 25 березня 2022 року) / І.В. Гловюк, Г.К. Тетерятник, В.В. Рогальська , В.А. Завтур. – Львів-Одеса-Дніпро, 2022. – 48 с.
Issue Date: 2022
Publisher: ОДУВС
Keywords: досудове розслідування
воєнний стан
надзвичайна ситуація
антитерористична операція
національна безпека і оборона
особливий режим досудового розслідування, судового розгляду
стаття 615 КПК України
стаття 616 КПК України
Abstract: У ст. 3 Конституції України проголошується, що «Людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю». Пріоритетність прав і свобод людини підкреслена й у Стратегії національної безпеки України, затвердженої Указом Президента України №392/2020 від 14.09.2020 р., в основу якої закладено аксіологічний зміст, відповідно до якого «Безпека людини – безпека держави», а у п. 1 Розділу І визначається, що реалізація ч. 1 ст. 3 Конституції України – головна ціль державної політики національної безпеки. З 2014 року в Україні триває збройна агресія російської федерації, яка з 24 лютого 2022 року переросла у повномасштабну. У різні історичні періоди розвитку Україна стикалася із ситуаціями, які є непідвладними: війна, збройні конфлікти, загрози конституційному ладу, пандемії та епідемії, стихійні лиха, техногенні аварії та катастрофи та ін. надзвичайні ситуації, які у випадках масштабності обумовлюють введення надзвичайних правових режимів. Вони створюють особливі умови для діяльності органів державної влади, правоохоронних органів та більшості державних і суспільних інституцій, а обмеження прав і законних інтересів осіб стає вимушеною необхідністю для подолання їх наслідків та нормалізації життєво важливих сфер. У таких умовах вирішується складне питання щодо забезпечення розумного балансу державних та суспільних інтересів і створення гарантій прав і законних інтересів особи як найвищої соціальної цінності в умовах їх вимушеного обмеження. Вихідним фактором впливу на кримінальне провадження в умовах надзвичайних правових режимів є специфіка нормативного регулювання цього процесу. Разом із нормами, характерними для регулювання правовідносин в умовах нормальної життєдіяльності, до нормативної компоненти правового регулювання включаються надзвичайні закони. Вони встановлюють не тільки специфічні засоби та механізми правового регулювання, але й мають свою специфіку щодо дії у просторі, часі та за колом осіб.
URI: https://er.dduvs.edu.ua/handle/123456789/10226
Appears in Collections:ЗБІРНИКИ НОРМАТИВНО-ПРАВОВИХ АКТІВ
Збірники нормативно-правових актів
Рогальська Вікторія Вікторівна

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
Коментар до розділу 9-1 КПК.pdf2,25 MBAdobe PDFThumbnail
View/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.